Just another weblog
Tuesday January 22nd 2019

Jak działają telewizory LED?

Mało kto zastanawia się w ciągu dnia jak działają posiadane przez niego urządzenia i sprzęty domowe. Weźmy na przykład telewizor, sprzęt który statystycznie jest w prawie każdym domu. Dla wielu osób fakt, że na tej płaskiej i niezwykle cienkiej powierzchni cokolwiek się pokazuje, graniczy niekiedy wręcz z magią.

Jak to działa?

Dla przykładu spójrzmy na typowy telewizor LED. Nie jest to sprzęt ani specjalnie nowoczesny, ani drogi. Ot zwykły przedstawiciel swojego gatunku. W istocie jest to zwykły ekran LCD, który jest podświetlany diodami LED dla uzyskania możliwości widzenia na nim czegokolwiek.
Lecz zacznijmy od początku. Ekran LCD, wypełniony jest ciekłymi kryształami. Obecna technologia potrafi za sprawą impulsów elektrycznych ustawiać pojedyncze kryształki w takiej pozycji, aby stanowimy widzialny obraz. Oczywiście wszystko odbywa się w skali mikro i przy ogromnych prędkościach, więc dla użytkownika widoczny jest tylko obraz.
To co użytkownik może częściej zaobserwować to podświetlenie, które jest niezbędne, ponieważ kryształki same w sobie nie świecą. Telewizory LED Manta posiadają podświetlenie ledowe, które jest tanie i bardzo ekonomiczne. Za panelem wypełnionym ciekłymi kryształkami, znajduje się panel diod LED, którego jedynym zadaniem jest świecić. Łatwo jest wyłapać awarie niektórych pojedynczych diod, ponieważ widoczne jest to lekkim przydymieniem i przygaszeniem danego fragmentu ekranu.

More from category

Co zrobić, aby włosy mniej obawiały się suszenia?

Suszenie być może nie jest najbardziej przyjaznym zabiegiem dla naszych włosów, ale na pewno jest czymś [Read More]

Pomijane funkcje tunerów DVB-T

Kupując tuner do odbioru telewizji cyfrowej większość nabywców zwraca uwagę jedynie na cechy tunera, które są [Read More]

Jak wybrać rejestrator samochodowy?

O tym jak bardzo istotne jest bezpieczeństwo w samochodzie wie każdy kierowca. Jednakże bezpieczeństwo może [Read More]

Jaki smartwatch wybrać?
Jaki smartwatch wybrać?

Smartwatch to ostatnio bardzo pożądany dodatek. Głównie dlatego, że jest mały, dyskretny, ale sprawuje się tak [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives